הפרשת חלה ליולדת

"בְּבֹאֲכֶם אֶל הָאָרֶץ..וְהָיָה בַּאֲכָלְכֶם מִלֶּחֶם הָאָרֶץ תָּרִימוּ תְרוּמָה לַה' רֵאשִׁית עֲרִסֹתֵכֶם חַלָּה תָּרִימוּ תְרוּמָה כִּתְרוּמַת גֹּרֶן כֵּן תָּרִימוּ אֹתָהּ מֵרֵאשִׁית עֲרִסֹתֵיכֶם תִּתְּנוּ לַה' תְּרוּמָה לְדֹרֹתֵיכֶם"(במדבר טו, יח-כא)

להפרשת חלה יש גם הגיון פיזיולוגי שאכן גורם לזירוז לידה טבעי.

למה הפרשת חלה גורמת לזירוז לידה?

בתפילה המתלווה להפרשת החלה וברגשות שהיא מעוררת אצלך. אם את מתפללת מעומק הלב על לידה קלה ואולי אפילו מזילה דמעה הגוף שלך מפריש הורמונים בתגובה, שחלקם מקדמים את הלידה ויוצרים צירים. בשלבי סוף ההיריון דרך מקורית לחגוג היא על ידי טקס הפרשת חלה והיא סגולה ללידה קלה ולברכת העובר.

מה הקשר בין הפרשת חלה ללידה קלה?

הפרשת חלה היא חוויה רוחנית ומעצימה. בחוויה זאת היולדת מקיימת את מצוות הפרשת החלה בסמוך ללידה ונותנת כח ויכולת לנשים אחרות בשלבי ההיריון השונים, כיצד להתמודד עם הלידה הצפויה, כיצד לגשת אליה במיוחד שמדובר על לידה ראשונה. האישה מפרישה אשר מפרישה חלה לשה את הבצק ממך בסמוך ללידה על מנת שהלידה הצפייה תהיה קלה ובריאה.
 

מה מסמלת הפרשת החלה ללידה?

לכל שלב בתהליך הפרשת החלה ללידה מסמל משהו בתהליך הפרשת החלה. כך למשל, התפיחה של הבצק מסמלת את תפיחת הרחם וגדילת העובר מדי יום עד כדי שהוא הופך לאדם בפני עצמו. הסוכר בחלה הממתיק את יומנו מסמל לידה מתוקה ואילו השמרים מסמלים סגולה לשמירה.  החלה עצמה מסמלת דברים טובים. כל הטקס עצמו של הפרשת החלה הוא טקס לפתיחת שערי השמיים ושמירת היולדת לאחר הלידה בריאה וחזקה.
Shopping Basket

תפריט נגישות